Wolne boksy

Kolejne rozgrywki w dwuboju za nami

W sobotę, 15 listopada, w naszej stajni rozegraliśmy kolejne rekreacyjne zawody w dwuboju jeździeckim. Mimo mocno niesprzyjającej pogody zawodnicy i publiczność nie zawiedli.

Ponad czterdziestu jeźdźców, w trzech kategoriach rywalizowało w naszym dwuboju. Tym razem oprócz zawodników naszej stajni gościliśmy liczne reprezentacje ze Stajni Makoszka, Stajni Rudnik i Aga Dobrzyniec .

Najmłodsza grupa liczyła dziewięć amazonek. Wszystkie zawodniczki pokonały bardzo ładnie czworobok oraz parkur. Tym razem na czworoboku wymagany był odcinek kłusa, z którym wszyscy sobie doskonale poradzili. Wszystkie noty osiągnięte przez najmłodsze amazonki były bardzo wysokie. Niewątpliwie najbardziej w stawce wyróżniała się para ze Stajni Mościbrody Maja Ostas na Karotce, która była miss publiczności.

Grupa średnia czyli M-2 była grupą najliczniejszą. Blisko 25 par rywalizowało po punkty w Pucharze Kruków. Wyniki na czworoboku były bardzo zbliżone. O końcowej kolejności decydowały punkty karne z parkuru. Trzy pierwsze pary pokazały bardzo ładne programy ujeżdżeniowe – wszystkie powyżej 70 pkt oraz bezbłędne parkury. Na trzecim miejscu z 75 punktami na czworoboku uplasowała się Ania Gontarska na Jastarni ze Stajni Kruki . O punkt lepiej zaprezentowała się Zofia Peck na Esencji ze Stajni Rudnik. Natomiast najlepszy czworobok zaprezentowała reprezentantka AGA Dobrzyniec – Karolina Cygan na Wirtuozie (77 pkt).

Kategoria duża (D-2) również miała mocną obstawę. Tym razem nie obyło się bez licznych błędów na przeszkodach i paru upadków. Niestety dwie zawodniczki mimo bardzo ładnych programów na czworoboku na parkurze spadły i tym samym straciły 10 punktów w ogólnej klasyfikacji. Konkurs zdominowały doświadczone już w startach reprezentantki Stajni Rudnik Amelia Saganowska na Egidzie, która zajęła pierwszą lokatę oraz Julia Saganowska również na Egidzie zajmującą trzecie miejsce. Drugi wynik konkursu należał do Aleksandry Bernacik na Aretino z Aga Dobrzyniec.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz publiczności za wytrwałość i za to, ze byliście. Dziękujemy również sędziom i ekipie wolontariuszy – Maćkowi Lubaszcze (naszemu rodzynkowi), Patrycji Chojnackiej, Kasi Sołtysiak, Ani i Kasi Gontarskim za pomoc w sprawnym przebiegu zawodów.

Słowa podziękowania ślemy również do naszych sponsorów – firmie Green Horse i firmie Carletti, którzy ufundowali upominki dla zawodników.

Zapraszamy na kolejne zawody z cyklu Pucharu Kruków już 6 grudnia! Szczegóły już niedługo na stronie na fanpage!

Galeria

« powrót

Nasi partnerzy